Úvod   |   Aktuální ročník 17.6.2023    |   Výsledky   |   Historie   |   Foto/Video   |   Kontakt/Mapa   |

Česko slovenské závody motorobotů po dvanácté

V sobotu 19.6.2021 se ve Ctiboři už po dvanácté jeli Česko slovenské závody motorobotů. Počasí a koronavirová opatření byla příznivá, doprovodný program bohatý, a tak se ve Ctiboři sešlo nebývalé množství lidí. Na startu stanulo celkem 29 posádek připravených se poprat s náročnou tratí. Po startu stylem Le Mans – běhu a nastartování stroje na závodníky čekalo několik ostrých zatáček prověřujících řidičské schopnosti a dvě rozbahněná místa se značným množstvím vody prověřující časoměřiče protože po rychlém průjezdu těmito překážkami již nebylo poznat kdo je kdo. Nejrychlejší v kategorii originálních neupravených strojů byl Štefan Czucz ze Slovenska následovaný domácím Tomášem Hornychem, na třetím místě se pak umístil Ondřej Šimon, který po dlouhých letech prolomil smůlu série čtvrtých míst. V kategorii upravených strojů pak dominoval Stanislav Kolář z Kamenice, druhý skončil domácí borec ze Ctiboře Jaromír Doležal, na třetím místě se umístil Václav Hovorka z Pracejovic. Po hlavním závodě pokračovala soutěž zvaná zručnost závozníka, která však prověří závozníka i řidiče. Jednotlivé rozjížďky pak byly ještě proloženy doprovodnými závody pionýrů. Závodníci byli letos natolik soustředěni, že nedošlo k žádné nehodě a tak jsme mohli bez starostí shlédnout letecké a pozemní představení skupiny Pterodactyl a Ctibořských hasičů kteří nám předvedli, jak by asi mohl proběhnout souboj Britů proti Němcům na pozadí první světové války. Poté již nastoupil na podium Standa Hložek a nadšenému publiku opět dokázal, že je to sympaťák a že se nebojí vystřihnout Holky z naší školky přímo z vlečky motorobotu. Po Standovi vystoupila kapela Wohnout a dočkala se nadšeného publika které si kapela velmi pochvalovala, závěr kulturního programu obstarala kapela Legenda. Jsme rádi, že se nám takříkajíc podařilo nepřetrhnout šňůru a těšíme se na všechny v dalším ročníku v roce 2022.