Úvod   |   Aktuální ročník 17.6.2023    |   Výsledky   |   Historie   |   Foto/Video   |   Kontakt/Mapa   |  

Třináctý ročník Česko slovenských závodů motorobotů

V sobotu 18. června za pěkného počasí opět po roce zaplnily Ctiboř motoroboti PF 62, lidově řečeno frézy. Celkem 27 posádek se postavilo na start závodu, který měl sice tradiční scénář, ale v detailech přinesl spoustu novinek a diváci se dobře bavili.

K vidění byl například pojízdný bar ctibořské mládeže a dále generační souboj Miroslava Kuldana a jeho syna Jonáše. Možná právě tato konkurence motivovala Mirka k výkonu, kdy v osobním rekordu vyhrál kategorii originálních fréz. Sourozenci Salavovi letos proměnili svůj stroj v pojízdné vězení včetně vězňů a sami se představili v rolích hodného a zlého policisty.

V kategorii upravených fréz se opět schylovalo k parádnímu souboji mezi Josefem Pinkavou a Stanislavem Kolářem. Prvnímu z jmenovaných ovšem stroj brzy po startu vypověděl službu a tak, bez konkurenčního tlaku, Stanislav Kolář sice nepokořil traťový rekord, ale jeho divoké průjezdy a čas pod šest minut sklidily zasloužený potlesk.

V doprovodné soutěži pionýrů se kromě „profesionálních“ jezdců představil i Jan Pinďák z Horní Lidče. Jelikož neměl možnost letos přivést svou frézu, přijel v předvečer závodů po vlastní ose na Jawě 21 Pionýr (270 km, 7 hodin jízdy), odjel kompletní závod a následující den jel opět po ose domů.

Letecká show, připravovaná Jaromírem Doležalem starším, byla letos zasazena do období druhé světové války a tak byla k vidění dvojice letadel (německý Messerschmitt 109 a sovětský Jak 3) z trutnovské Dračí letky. Po shlédnutí atraktivních leteckých soubojů, nízkých přeletů nad terénem a palbě z pozemního ležení odcházeli všichni diváci nadmíru spokojeni.

Večerní hudební program potom obstaraly punková Znouzectnost a rockoví Čelem vzad. Poděkování za celou vydařenou akci patří všem sponzorům a celému týmu organizátorů.

Zpět


© 2011 matthew, Inc. All Rights Reserved - mail